Strona główna  //  Ogłoszenia Parafialne  //  II Niedziela Bożego Narodzenia 07.01.2024

1. Przygotowujemy się do remontu naszego kościoła parafialnego w Guminie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości udostępnił program w ramach polskiego ładu na ratowanie zabytków. Otrzymaliśmy dotację w wys. 1 mln 100 tys. W lipcu otrzymaliśmy promesę informacyjną. Obecnie po spełnieniu wszelkich wymagań otrzymaliśmy promesę inwestycyjną. Tzn. potwierdzenie, że środki zadysponowane zostaną nam przekazane. Kiedy rozpoczynamy remont? W dniu 14 kwietnia będziemy uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem bpa. Szymona. Następne 2 tyg., na sprzątanie kościoła. I przekażemy kościół firmie remontowej do wykonywania zamierzonych prac.
2. Dotacja na remont kościoła została pozyskana przy pośrednictwie Gminy. Dlatego w tym tygodniu podpisuje umowę z Gminą na przekazanie środków, następnie zostanie podpisana umowa przez parafię z wykonawcą.
3. Co będziemy robili?
Demontaż dachu i sufitu, organów i chóru, słupów i podłogi. Ołtarza. Następnie, będzie odbudowa góry kościoła. Będą wylane stopy pod słupy, będzie wylany wieniec obwodowy na murach. Będzie nowa więźba i dach. Pokrycie dachu będzie z płytki ceramicznej czyli dachówki - karpiówki
4. Ile czasu potrwa remont? Dach będzie wykonany do końca bieżącego roku. A reszta kiedy nie wiem. To będzie zależne od naszych możliwości oraz od tego jakie uda nam się pozyskać dofinansowanie
5. Po przygotowaniu dokumentów zgodnie z procedurami w ramach polskiego prawa został ogłoszony przetarg. Podczas konkursu został wyłoniony wykonawca. Miło mi ogłosić, że jest to nasz parafianin pan Dariusz Wierzchowski pochodzący z Zaborowa.
6. W środę o 19:00 Męski Różaniec
7. W czwartek w Kucicach o 17:00 nabożeństwo do św. Michała

 

Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Świete (2)

Msze Święte 
Niedziele i Święta

Na czas remontu wszystkie w Kucicach

Godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30

"Tam bowiem zaczyna się błogosławieństwo Boże, gdzie po ludzku sądząc spotykają nas utrapienia" - św. Ambroży