Sakrament namaszczenia chorych można przyjąć zawsze w razie potrzeby (zły stan zdrowia, ciężka choroba, czy zagrożenie życia).

Sakramentu spowiedzi i Komunii świętej (a także jeśli potrzeba namaszczenia chorych) udziela się w każdy I piątek miesiąca podczas odwiedzin w domu chorego. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii.

Namaszczenie ChorychPrzed wizytą księdza u chorego należy przygotować:

  1. Stół nakryty obrusem lub inne godne miejsce na Najświętszy Sakrament.
  2. Krzyż i dwie świece, które zapala się po przyjściu kapłana.
  3. Woda święcona i kropidło.
  4. Jeśli udziela się namaszczenia chorych, należy przygotować odrobinę soli i waty do wytarcia ręki po oleju św. Poza momentem sakramentu pokuty, rodzina powinna uczestniczyć wraz z chorym w obrzędzie sakramentu.

Od kilkunastu lat 11 lutego, z inicjatywy Papieża Jana Pawła II , obchodzi się Światowy Dzień Chorego. Obrzędy „ Sakramentu Chorych” informują, że „Sakrament ten można powtarzać, jeśli chory po przyjęciu namaszczenia wyzdrowiał i ponownie zachorował albo w czasie trwania tej samej choroby nastąpiło poważnie pogorszenie. Dla oceny ciężkości choroby wystarczy roztropny prawdopodobny osąd takiego stanu bez zbytniego wahania.

Namaszczenia chorych nie udziela się osobie, która już zmarła.

Oby wszyscy przyjmujący sakrament namaszczenia chorych szczerze otworzyli serca na niezwykły dar Boskiego Lekarza – Jezusa Chrystusa.

Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Świete (2)

Msze Święte 
Niedziele i Święta

Na czas remontu wszystkie w Kucicach

Godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30

Najlepszym lekarzem jest ten, kto pozwala pacjentowi wyleczyć się z chorego mniemania, że jest zdrowy. Jeśli świat jest zakłamany, to prawda nie może się podobać. Prawda pociąga za sobą konsekwencję odrzucenia. Odtrącenie przez najbliższych wywołuje w nas lęk, pozostawia okaleczenie w uczuciach, wycofanie z życia, zamknięcie w obronnych schematach. Niekiedy czyni z nas ludzi nadskakujących innym. Nagłe odkrycie czy zdemaskowanie wspomnień związanych z odrzuceniem może wywołać wylew agresji, która jest uwolnieniem zagnieżdżonej złości. Najboleśniej odrzucają odrzuceni, którzy nie przebaczyli. Jednak jeszcze boleśniej ci, którzy skrzywdzili i nie chcieli tego w sobie uznać.

Ks. Augustyn Pelanowski