Strona główna  //  Sakramenty  //  Sakrament Chrztu Świętego

Chrzty dzieci odbywają się w drugą niedzielę miesiąca w Guminie podczas Mszy św. o godz. 12:00, w Kucicach o 10:15 oraz w pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy o godz. 12:00.

Dokumenty potrzebne do sakramentu chrztu świętego dziecka:

  1. Akt urodzenia dziecka – oryginał.
  2. Świadectwa moralności rodziców chrzestnych – wydawane w parafii ich zamieszkania.
  3. Jeśli rodzice nie mieszkają na terenie naszej parafii, wymagana jest pisemna zgoda na chrzest dziecka z parafii miejsca zamieszkania.

Chrzest ŚwiętyZgłoszenia należy dokonać w kancelarii parafialnej, co najmniej miesiąc przed planowanym terminem chrztu. Nie potrzeba dodatkowego i wcześniejszego "rezerwowania" terminu chrztu.

Zapisu do Księgi chrztów, ze wszystkimi wyżej wymienionymi dokumentami, dokonujemy w kancelarii parafialnej w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym chrzest.

Do obrzędu chrztu wymagana jest świeca i biała szata. Dobrym zwyczajem jest, aby o świecę zadbał ojciec chrzestny, a o białą szatkę matka chrzestna.

Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Świete (2)

Msze Święte 
Niedziele i Święta

Na czas remontu wszystkie w Kucicach

Godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30

Stajemy się społeczeństwem, w którym wstyd nie jest już ochroną. Dawniej nas chronił, rzecz jasna przed zdradami i niewiernościami, ale podtrzymywał normę wierności. Norma bywała przekraczana, ale nie mówiliśmy, że nie ma normy.

Roman Graczyk… z „Gość Niedzielny”