Wiara chrześcijańska przekazywana w Kościele nakazuje nam pamięć i troskę o zmarłych. Znakiem tego jest m.in. troszczenie się o stan i wygląd grobu bliskich troszczymy się też o cały cmentarz parafialny. Nie zostawiajmy śmieci czy liści przy grobach, ale zanośmy je do śmietników.

Zgodnie ze zwyczajem przy remontach bądź budowie pomników 10 % wartości przeznaczone jest na utrzymanie cmentarza tzn. na wywóz śmieci, pielęgnację, wycinkę drzew, cięcie trawy, utrzymanie traktorka, zakup paliwa.

Przed przystąpieniem do prac przy grobach należy w kancelarii pobrać oświadczenie wykonawcy. Na podstawie tego oświadczenia, w którym zawarte są dane co do rodzaju wykonywanych prac, materiału z którego zostanie wykonany pomnik oraz właściciela grobu wydawana jest zgoda przez Księdza Proboszcza. Do zgody dołączona jest przepustka za okazaniem, której opiekun cmentarza (kościelna) udostępnia klucz do cmentarza. Rodzina zobowiązana jest do wykonania prac określonych zgodnie z oświadczeniem.

Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Świete (2)

Msze Święte 
Niedziele i Święta

Na czas remontu wszystkie w Kucicach

Godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30

Stajemy się społeczeństwem, w którym wstyd nie jest już ochroną. Dawniej nas chronił, rzecz jasna przed zdradami i niewiernościami, ale podtrzymywał normę wierności. Norma bywała przekraczana, ale nie mówiliśmy, że nie ma normy.

Roman Graczyk… z „Gość Niedzielny”