1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zaborowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły dziękuje wszystkim Parafianom za hojne datki składane przy okazji zakupu palm.
2. W tym tygodniu przeżywamy Triduum Paschalne.
Wielki Czwartek dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia przenosimy Chrystusa do ciemnicy.
Wielki Piątek to jedyny dzień w roku bez Mszy św. Wieczorem odprawiamy nabożeństwo adoracji krzyża. Tego dnia przenosimy Chrystusa do grobu.
Wielka Sobota to dzień święconki i adoracji Pana Jezusa. Po południu odprawiamy nabożeństwo Wigilii Paschalnej. Wtedy poświęcamy ogień, paschał i wodę oraz odnawiamy przyrzeczenia chrztu świętego.


W poranek niedzielny gromadzimy się na rezurekcji.
3. Nabożeństwa w Czwartek, Piątek i Sobotę będą odprawiane o godz. 17:00. Rezurekcja w Niedzielę o godz. 6:00
4. W czwartek szczególnie na nabożeństwo zapraszam dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. oraz do uroczystości odnowienia przyrzeczeń Chrztu św.
5. Uwaga proszę w Sobotę na nabożeństwo o przyniesienie świec.
6. W czwartek i piątek zapraszam na godz. 20:00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.

7. Liczę na obecność Straży Pożarnej pełniącej wartę przy grobie Pana Jezusa.

8. W środę męski Różaniec o godz. 19:00

9. APEL BISKUPA PŁOCKIEGOO WSPARCIE ZBIÓRKI NA RZECZ CHRZEŚCIJAN W ZIEMI ŚWIĘTEJ I NA BLISKIM WSCHODZIE


Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie,
W dniu, w którym patrzymy na Ukrzyżowanego Pana, w sposób szczególny chcemy pamiętać o tych Uczniach i Uczennicach Chrystusa, którzy żyją w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie, często uczestnicząc w udrękach i cierpieniach Jezusa codziennością wpisaną w krzyż. To ich oczyma patrzy na nas dziś Umęczony Chrystus. To z ich osamotnienia, z ich wygnania, z niesprawiedliwości, która ich dotyka, rodzi się Golgota naszego czasu.
Od lat tradycyjnie właśnie w Wielki Piątek cały Kościół Powszechny, na zaproszenie Ojca Świętego, okazuje swoją solidarność i jedność z chrześcijanami dającymi świadectwo wierności Krzyżowi w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. Wiem, Drodzy, że w tym szczególnym roku otworzyliście hojnie swoje serca, dzieląc się wprowadzoną w czyn miłością z uciekającymi przed wojną naszymi Siostrami i Braćmi z Ukrainy. Nie możemy jednak zapomnieć i o tych Dzieciach Boga żyjących nad Jordanem i w krajach biblijnych, które bez naszego wsparcia i naszej pomocy pozostałyby bez podstawowych środków do życia.
Zgodnie więc z tym, co napisał w swojej prośbie kard. Leonardo Sandri, Prefekt Kongregacji do Spraw Kościołów Wschodnich, patrząc na Chrystusa, który aż do końca stał się uczestnikiem naszych ludzkich zmagań, podarujmy nowy zapał pełnieniu uczynków miłosierdzia wobec chrześcijan Ziemi Świętej i Bliskiego Wschodu, poprzez tradycyjną kolektę przeznaczoną na ich wsparcie.
Bóg zapłać za otwarte serca i za każdą złożoną ofiarę!
Płock, dnia 7 kwietnia 2022 r.
† Piotr Libera Biskup Płocki

Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Święte w 
Niedziele i Święta

Gumino: godz. 8:30 i 12:00
Kucice: godz. 10:15

"Błogosławiony ten, kto płacze nad swoimi grzechami. Ale bardziej jeszcze błogosławiony, kto opłakuje grzechy innych. Takimi powinni być wszyscy, którzy nauczają" - św. Jan Złotousty.