Strona główna  //  Ogłoszenia Parafialne

1. W Środę o godz.19.00- Męski Różaniec
2. W czwartek dzień babci, w piątek dzień dziadka. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom moc wszelkiej serdeczności, dużo zdrowia i samych pięknych dni.

 

1. W środę Uroczystość 3 Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary, zbierane tego dnia przeznaczone są na misje.
2. W Środę o 19:00 Męski Różaniec.
3. W tym tygodniu ponownie został złapany złodziej na cmentarzu w Kucicach. Jest to ta sama osoba. Tym razem kradła lampki z pomnika. Została złapana na gorącym uczynku. Wspólnie z panem dzielnicowym przeprowadziliśmy rozmowę. Otrzymała zakaz wstępu na cmentarz.
4. od 15.01. planuje wizyty duszpasterskie. Tradycyjnie przede mną będzie chodził pan kościelny z wodą świeconą, kadzidłem i kredą. W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne, będzie ze sobą nosił oświadczenia. Każda rodzina, która będzie chciała przyjąć księdza po kolędzie, takie oświadczenia podpisze. Moi drodzy. Zachowujemy przede wszystkim zdrowy rozsądek. Jeżeli w jakiejś rodzinie są osoby chore. Wówczas proszę o taką informację. Nic nie stoi na przeszkodzie bym taką rodzinę mógł odwiedzić w późniejszym terminie.

 

1. W czwartek będziemy przeżywali Wigilię. Oczywiście ma ona charakter postny zresztą jak cały dzień.
W nocy będziemy przeżywali Pasterki:

  • 22:00 w Kucicach
  • 24:00 w Guminie

2. W I i II święto będziemy mieli więcej nabożeństw i tak:
Gumino

  • 8:30
  • 10:15
  • 12:00

Kucice

  • 9:00 proponuję Kucice Stare + miasto
  • 10:15 proponuję Kucice Nowe + miasto

3. W niedzielę 27 już normalnie jak w każdą niedzielę

 

1. W tym tygodniu zakończymy stary rok i powitamy nowy.
Msza Święta z dziękczynnym Te Deum w czwartek o godz.16:00
2. Msze święte na Nowy rok w niedzielnym porządku. Czyli 8:30, 10:15 i 12:00
3. Bardzo serdecznie dziękuję za choinki do kościołów oraz za liczny udział w dekoracji. Bóg zapłać.
4. Dziękuję ks. Robertowi za pomoc w okresie dni świątecznych. Dzięki temu mogliśmy odprawić więcej nabożeństw, tak by dać możliwość uczestniczenia jak największej liczbie chętnych w nabożeństwach świątecznych.
5. W Środę o godz. 19:00 Męski Różaniec.
6. Po uzgodnieniach dekanalnych z kolędą udam się po 6 stycznia. O tym jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska powiem w następna niedzielę

 

$   1.      39 lat temu w niedzielę też był 13 grudnia. Rok 1981. Jako dziecko ten dzień zapamiętałem z tego, że w tym dniu nie było teleranka. Później z opowieści w domu szeptanych po cichu dowiedziałem się, ze w nocy koło naszego domu „szły” czołgi na petrochemię. Kopalnia Wujek, strach, zabijanie rodaków, inwigilacja. Msze św. Za Ojczyznę. Za 3 lata zginie ks. Popiełuszko broniąc godności człowieka. Co dzisiaj stało się a tymi ideałami, jak dziś próbuje wypaczać się znaczenie solidarności. Używając jej do usprawiedliwienia prawa do zabijania dzieci, wulgaryzowania zachowań ulicznych. Jeszcze raz warto sobie uświadomić za jakie ideały ginął ks. Popiełuszko, Grzegorz Przemyk i wielu innych. Powiem tak, że dzisiaj ci którzy dusili tego człowieka stali się doradcami prominentnych polityków, żyją w luksusach i są bohaterami, kształtują wśród młodzieży jej myślenie zachęcając do odrzucenia Boga, wiary i Kościoła. Czyli robią to samo co wtedy. Warto jednak modlić się za Ojczyznę.

$  2.      W najbliższa sobotę będziemy w naszych parafiach przeżywali dzień spowiedzi adwentowej:

W Kucicach: Msza Święta - godz. 830

Spowiedź do godz. 1200

Co pół godziny będzie udzielana Komunia Święta

W Guminie:

godz. 900   – 1200 Spowiedź

godz. 1400 – 1700 Spowiedź

 

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Święte w 
Niedziele i Święta

Gumino: godz. 8:30 i 12:00
Kucice: godz. 10:15

"Tam bowiem zaczyna się błogosławieństwo Boże, gdzie po ludzku sądząc spotykają nas utrapienia" - św. Ambroży