Strona główna  //  Sakramenty  //  Sakrament Chrztu Świętego

Chrzty dzieci odbywają się w drugą niedzielę miesiąca w Guminie podczas Mszy św. o godz. 12:00, w Kucicach o 10:15 oraz w pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy o godz. 12:00.

Dokumenty potrzebne do sakramentu chrztu świętego dziecka:

  1. Akt urodzenia dziecka – oryginał.
  2. Świadectwa moralności rodziców chrzestnych – wydawane w parafii ich zamieszkania.
  3. Jeśli rodzice nie mieszkają na terenie naszej parafii, wymagana jest pisemna zgoda na chrzest dziecka z parafii miejsca zamieszkania.

Chrzest ŚwiętyZgłoszenia należy dokonać w kancelarii parafialnej, co najmniej miesiąc przed planowanym terminem chrztu. Nie potrzeba dodatkowego i wcześniejszego "rezerwowania" terminu chrztu.

Zapisu do Księgi chrztów, ze wszystkimi wyżej wymienionymi dokumentami, dokonujemy w kancelarii parafialnej w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym chrzest.

Do obrzędu chrztu wymagana jest świeca i biała szata. Dobrym zwyczajem jest, aby o świecę zadbał ojciec chrzestny, a o białą szatkę matka chrzestna.

Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Święte w 
Niedziele i Święta

Gumino: godz. 8:30 i 12:00
Kucice: godz. 10:15

Najlepszym lekarzem jest ten, kto pozwala pacjentowi wyleczyć się z chorego mniemania, że jest zdrowy. Jeśli świat jest zakłamany, to prawda nie może się podobać. Prawda pociąga za sobą konsekwencję odrzucenia. Odtrącenie przez najbliższych wywołuje w nas lęk, pozostawia okaleczenie w uczuciach, wycofanie z życia, zamknięcie w obronnych schematach. Niekiedy czyni z nas ludzi nadskakujących innym. Nagłe odkrycie czy zdemaskowanie wspomnień związanych z odrzuceniem może wywołać wylew agresji, która jest uwolnieniem zagnieżdżonej złości. Najboleśniej odrzucają odrzuceni, którzy nie przebaczyli. Jednak jeszcze boleśniej ci, którzy skrzywdzili i nie chcieli tego w sobie uznać.

Ks. Augustyn Pelanowski