Strona główna  //  Grupy Parafialne

Chór parafialny został założony 28.09.2012 r. Zajmuje się nim Organista Pan Grzegorz Rutkowski. Liczy 20 osób (11 kobiet i 4 mężczyzn) składa się z trzech sekcji wokalnych: sopran, alt, bas.

Czytaj więcej...
 

W parafii jest 8 Kół Żywego Różańca. Kółko złożone z 20 osób nazywa się Różą, każda z nich codziennie odmawia jedną Tajemnicę Różańca Świętego. Raz w miesiącu członkinie zamieniają się tajemnicami, jak również raz w roku zamawiają Msze św. w intencji zmarłych członkiń kół.

Czytaj więcej...
 

W naszych parafiach istnieje grupa lektorów. Należą do niej osoby świeckie, w różnym wieku, od dzieci po osoby dorosłe. Czytają Oni wprowadzenia do mszy, odpowiednie fragmenty Pisma Świętego, jak również wezwania modlitwy wiernych.

Czytaj więcej...
 

Asysta procesyjna jest bardzo szeroką i zróżnicowaną grupą. Należą do niej kobiety, mężczyźni, młodzież jak i dzieci. Często jest tak, że role w naszej asyście przechodzą z pokolenia na pokolenie.

Czytaj więcej...
 

W skład Rady Duszpasterskiej w Guminie wchodzą:

Jeznach Anna, Jędraszczak Małgorzata, Traczyk Anna, Kretkiewicz Zofia, Radomska Barbara, Michalak Wanda, Tomaszewska Maria, Kozarzewska Salomea, Nowakowska Bożena, Grabowska Iwona, Michalak AdamDSCF6611

Czytaj więcej...
 

Rada Parafialna jest wspólnotą ludzi stawiających sobie za cel rozwój Kościoła. Obejmuje swoją działalnością całość życia parafialnego, niosąc bezinteresowną pomoc w wypełnianiu misji Kościoła.

Czytaj więcej...
 

Ministrant to osoba posługująca przy celebracji Mszy Świętej oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów. Ministranci nie przyjmują święceń, są osobami świeckimi, jednak po okresie próbnym są uroczyście przyjmowani do grona Służby Liturgicznej poprzez błogosławieństwo do tej posługi.

Czytaj więcej...
 

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Święte w 
Niedziele i Święta

Gumino: godz. 8:30 i 12:00
Kucice: godz. 10:15

"Tam bowiem zaczyna się błogosławieństwo Boże, gdzie po ludzku sądząc spotykają nas utrapienia" - św. Ambroży