Strona główna  //  Ogłoszenia Parafialne  //  VIII Niedziela Wielkanocna- Zielone świątki
  1. Dzisiaj Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha św. W tradycji to święto nazywamy Zielonymi świątkami. W naszej parafii przeżywamy uroczystość Komunii Generalnej.
  2. Jutro w II Dzień Zielonych Świąt swoje nabożeństwo o godz. 17:00 mają Koła Różańcowe. Będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta.
  3. Od poniedziałku do czwartku dzieci będą obchodziły Biały Tydzień.

  4. Poświecenie pól w tym tygodniu:
   - środa – Nowe Kucice
   - czwartek – Cumino
   - piątek – Zaborowo pod Beszynem
   - sobota – Zaborowo Kolonia Środkowa godz. 17:00.
  5. W tym tygodniu woziliśmy piach na nasze cmentarze. Dziękuję serdecznie panu Grzegorzowi Tomaszewskiemu, Andrzejowi Traczykowi oraz Marcinowi Wiśniewskiemu za ofiarowanie na rzecz parafii piasku. Ponadto dziękuję panu Marcinowi Wiśniewskiemu za załadowanie oraz za przywiezienie piasku panom: Markowi Kacperskiemu, Pawłowi Traczykowi, Wiesławowi Śmigielskiemu, Janowi Jędraszczakowi, Aleksandrowi Wesołowskiemu i Sławomirowi Kamińskiemu.
  6. W tym tygodniu jeśli pogoda pozwoli chcemy z pracami wejść na cmentarz w Guminie. Potrzebna jest siła ludzi ze sprzętem. Na poniedziałek proszę każdego kto ma taką możliwość na cmentarz. Będziemy korytować ziemię pod alejki. Umówiłem osoby ze sprzętem, ale potrzeba też wiele osób z taczkami i łopatami, wszystkiego nie da się zrobić maszynami. Początek prac o godz. 9:00.
  7. W następną Niedziele z racji Uroczystości św. Trójcy Odpust w Kucicach. Msze św. odprawi i kazania wygłosi ks. kan. Roman Bagiński Ekonom diecezjalny. Przypominam o zamianie godzin Mszy św. W następną Niedzielę. W Guminie o godz. 8:30 i 10:00, a w Kucicach Suma o godz. 12:00.
  8. Polecam Gościa Niedzielnego.
Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Święte w 
Niedziele i Święta

Gumino: godz. 8:30 i 12:00
Kucice: godz. 10:15

Stajemy się społeczeństwem, w którym wstyd nie jest już ochroną. Dawniej nas chronił, rzecz jasna przed zdradami i niewiernościami, ale podtrzymywał normę wierności. Norma bywała przekraczana, ale nie mówiliśmy, że nie ma normy.

Roman Graczyk… z „Gość Niedzielny”